VUOSI TÄYTEEN PUHEENJOHTAJANA

15.6.2021

Ensimmäinen koronavuosi väritti koko seuran toimintaa. Vastaanottaessani puheenjohtajan nuijan viime kesänä, takana oli lyhyeksi jäänyt kausi taloushuolineen. Tällä hetkellä taaksepäin katsoessa, näen paljon onnistumisia ja iloa siitä, että olemme oppineet elämään koronan keskellä ja saaneet käynnistää toiminnan taas uudelleen. Myös seuran taloudellista tilaa on saatu vakautettua hienosti, tarkan ja pitkäjänteisen tekemisen ansiosta. 

Tulevalta kaudelta ja toimintavuodelta odotan ennen kaikkea livematseja! 

Pelien avaaminen yleisölle on varmasti myös jokaisen pelaajan toiveena. 


Seuran yksi tärkeimmistä asioista tulevalla kaudella on junioriharrastajien määrän kasvattaminen sekä laadukkaan valmennuksen tarjoaminen junnujoukkueille. Toivonkin, että jokainen levittää viestiä kivasta korisharrastuksesta niin naapureille kuin tuttaville! 

Hyvää kesää kaikille ja tavataan viimeistään katukoriksessa 14.8!

Hanna-Leena Islander